Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Festival ABC – tisková zpráva

Dobrodružství pro všechny od 2 do 99 let nabídne Festival ABC

Festival ABC, Národní zemědělské muzeum Praha5. dubna 2019

O víkendu 13. a 14. dubna přivítá Národní zemědělské muzeum v Praze rodinný Festival ABC. Děti i rodiče se mohou těšit na spoustu zábavy ve vnitřních i venkovních prostorách muzea. Vyzkouší si nejnovější technologie a virtuální realitu, vědecké experimenty, poslechnou přednášky s osobnostmi a nebudou chybět nejrůznější hračky pro holky i kluky. Připravena je navíc velká vědomostní hra a tombola o hodnotné ceny.

Festival ABC je rozdělen do několika sekcí, které nabízejí rozmanité aktivity. Na Stage ABC návštěvníci po celou dobu festivalu mohou poslouchat přednášky nebo sledovat vědecké show. Holky i kluky určitě zaujme výrobu slizu, Matylda - robot, který procestoval Česko, kreslení komiksů s Petrem Koplem, setkání s hrdiny StarWars, Zvědátoři s youtuberem Martinem Rotou, tančení s Veronikou Lálovou a StarDance či Dan Přibáň s Trabantem kolem světa. V laboratoři Objevovna si děti s Vida Science Brno vyzkouší snadné fyzikální a chemické pokusy a objeví  kouzlo vědy. Na muzejním dvorku festival nabídne archeologii, kurzy přežití, lukostřelbu, žonglování, simulátor autonehod či skákací hrad. Návštěvníky zde také čekají stánky s občerstvením. V zóně Sluníčka a Mateřídoušky nejmenší návštěvníci najdou tvořivé dílničky. Festival dále nabídne pozorování Slunce ze střechy muzea, kurzy vaření, prohlídku podzemního krytu, dabingové studio a virtuální realitu, Teslův transformátor, výrobu cukru nebo například kolo na recyklaci plechovek. Připravena je také vědomostní hra, jejíž trasa povede celým muzeem. „Rodiny s dětmi jsou nejčastějšími návštěvníky našeho muzea. Jsme rádi, že jsme jim společně s časopisem ABC mohli přichystat toto velké víkendové dobrodružství,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Děti mají vstup zdarma, dospělí platí 50 Kč.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. Výstava Největší objev představuje fenomén zemědělství ve 100 předmětech, které reprezentují milníky v historii zemědělství a dokládají jeho význam pro lidstvo.