Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Muzejní noc Život u vody – tisková zpráva

S Životem u vody seznámí návštěvníky Muzejní noc na loveckém zámku Ohrada

Muzejní noc Život u vody, Národní zemědělské muzeum Ohrada17. května 2019

V sobotu 25. května je nejen pro rodiče a děti přichystána Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Od 16 do 22 hodin se mohou malí i velcí návštěvníci dozvědět, jak se žije rostlinám a zvířatům v blízkosti vodních ploch a toků. Připraven je také doprovodný program a živá hudba.

Muzeum lesnictví, myslivectví a rybářství na loveckém zámku Ohrada zve návštěvníky na muzejní noc na téma Život u vody. Během sobotního odpoledne a večera se dozví, že hráze rybníků obývají nejen mnozí zajímaví živočichové, ale najdou tu i leckteré houby, vyzkouší si, kolik váží naše běžné druhy ryb, jak rybaří zvířata a jak lidé. Mohou si také prohlédnout expozici živých rostlin a vodních živočichů od ryb až po pijavice a v muzeu poslechnout přednášku o racích. Čekají je i názorné ukázky, naučné soutěže nejen o přírodě a hlavně spousta zábavy pro malé i velké. V rámci pestrého doprovodného programu se například dozví, jak se pletou sítě, jak se hází sítí vrhačkou či jak se z rybích šupin vyrábějí dekorativní vzory na oděvy. Během odpoledne akci doprovodí lidové písně kapely Bedrník. „Lovecký zámek Ohrada sídlí mezi Munickým rybníkem a rybníkem Velký Zvolenov. Máme tak ideální možnost zprostředkovat našim návštěvníkům zážitek ze setkání s faunou a flórou rybniční soustavy jihočeského regionu,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea a ředitel pobočky Ohrada Jiří Houdek.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a vycpanin zde byly umístěny již v roce 1842. Unikátem je Sallačova sbírka několika set exponátů paroží a souroží. Barokní zámek Ohrada nabízí také působivé interiéry, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy a nábytkem z paroží. Každý rok připravuje muzeum několik výstav tematicky souvisejících se zaměřením pobočky.

 

Kontakt:

Ing. Jiří Houdek, ředitel pobočky Ohrada

Tel.: 724 996 626, jiri.houdek@nzm.cz

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Ohrada 17, 373 41  Hluboká nad Vltavou