Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Kouzlo historické techniky – tisková zpráva

Historická technika pohledem studentů

Kouzlo historické techniky, Národní zemědělské muzeum Praha11. dubna 2019

Od pátku 26. dubna mají návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze možnost zhlédnout výstavu kreseb Kouzlo historické techniky. Už 13. ročník výstavy prezentuje práci studentů katedry architektury ČVUT v Praze. Výstava je umístěna v expozici Jede traktor a potrvá až do 9. června.

Ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze pořádá Národní zemědělské muzeum již 13. ročník výstavy kreseb posluchačů 2. ročníku studijního programu Architektura a stavitelství katedry architektury. Výstava se uskuteční v prostorách expozice Jede traktor, kde se studenti již tradičně kreslení věnují. Společným znakem kreseb je originální autorské vyjádření řady vystavených exponátů, v případě našeho muzea především traktorů i dalších zemědělských strojů a techniky. Nápaditost, dobré ovládnutí techniky kresby a také snaha o věrné a detailní provedení jsou společným jmenovatelem vystavených kreseb. Nejlepší práce studentů vystavené v předchozích letech již trvale zdobí některé muzejní expozice Národního zemědělského muzea v Praze i jeho mimopražských poboček. Výstavu je možné navštívit až do 9. června. „Jsme rádi, že naše expozice historické zemědělské techniky není jen svědkem minulosti, ale může být i inspirací pro současnou generaci studentů technických oborů,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Akce se koná ve spolupráci s Katedrou architektury Stavební fakulty ČVUT v Praze a pod záštitou starosty Městské části Praha 7 Jana Čižinského.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. Výstava Největší objev představuje fenomén zemědělství ve 100 předmětech, které reprezentují milníky v historii zemědělství a dokládají jeho význam pro lidstvo.

 

Kontakt:

Jitka Taussiková
tisková mluvčí
Národní zemědělské muzeum
Tel.: 604 867 970       
tiskove@nzm.cz