Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Noc na Kačině – tisková zpráva

I letos přinese Noc na Kačině nevšední program

Noc na Kačině 201916. srpna 2019

V sobotu 24. srpna čeká návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina prázdninová akce Noc na Kačině. Od 17 hodin se mohou těšit na vernisáž výstavy kostýmů a scén z filmové pohádky Sůl nad zlato, netradiční prohlídky zámeckých interiérů, divadelní představení, koncert vážné hudby či vystoupení vokálního tria Sestry Havelkovy.

Letošní Noc na Kačině představí zámek opět v netradiční podobě. Na zámeckých trasách budou návštěvníci potkávat dámy a pány v historických kostýmech z poloviny 19. století a cestu zámkem provoní ochutnávka sladkostí napečených přímo v zámecké kuchyni. Klasické prohlídky zámeckých interiérů budou doplněny o divadelní a kostýmované. Program bude probíhat od 17 hodin až do půlnoci. „Noc na Kačině je jedinečná příležitost nasát atmosféru zámku a přilehlého parku v nočním čase. Podle názvu by se mohlo zdát, že akce je určená dospělým, ale není tomu tak, program si užijí také rodiny s dětmi,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Pavel Douša.

Program bude v 17 hodin zahájen přehlídkou dobových kostýmů v zámeckých zahradách, která divákům přiblíží módu 19. století, ale také vernisáží výstavy scén a kostýmů z legendární filmové pohádky Byl jednou jeden král – Sůl nad zlato v zámecké kapli. Děti zde čeká spousta zážitků – mohou si například vyzkoušet šperky, které nosila filmová princezna, a dozvědí se také, jestli lze opravdu vařit bez soli.

Prostor chotkovské knihovny rozezní v 19 hodin koncert vážné hudby v podání smyčcového kvartetu Apollon, následovat bude hudební vystoupení Sester Havelkových na nádvoří zámku ve 20 hodin. V zámecké knihovně se také odehrají divadelní představení pro malé diváky inspirované klasickým námětem Romeo a Julie, které připravil Klub mladých přátel divadla, začátky představení jsou v 17, 18, 21 a 23 hodin. V zámeckém divadle je pak možné zhlédnout představení Mnoho povyku pro divadlo, a to ve 20 a 22 hodin. Jedná se o sedmero zábavných zastavení Malé divadelní kumpanie. 

Výjimečnou sobotní atmosféru podtrhne letní kino na nádvoří zámku, kde se od 21 hodin bude promítat francouzská komedie Uprchlíci v hlavní roli s Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu.

Během celé Zámecké noci bude probíhat degustace vín, stánkové občerstvení, ale i netradiční kuchařská dílna. Návštěvníci si za asistence kuchaře mohou zkusit připravit vlastní sushi nebo zdravý vegetariánský hamburger.

 

Vstupné na komentované prohlídky zámku je 150 Kč základní vstupné / 100 Kč studenti nad 18 let a senioři / 50 Kč děti do 6 let / 350 Kč rodinné vstupné.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora