Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Západ Slunce nad Prahou z muzea – tisková zpráva

Jedinečná vyhlídka na Prahu nyní i mimo návštěvní hodiny

Střešní vyhlídka, Národní zemědělské muzeum Praha7. května 2019

Neopakovatelný výhled na Prahu nyní nabízí Národní zemědělské muzeum v Praze také mimo běžné návštěvní hodiny. Západ slunce nad Pražským hradem, piknik a posezení na trávníku s vyhlídkou 360° je možné na střeše muzea zažít nově každý čtvrtek od 17.30 do 21.30 hodin.

Posezení, piknik a panoramatickou vyhlídku si mohou návštěvníci muzea užít ve výšce čtyř pater nad ruchem pražské křižovatky Korunovační a Milady Horákové. Ze střechy muzea, tedy expozice Život, je vidět na hlavní pražské památky – Petřín, Pražský hrad, Vítkov, Žižkovský vysílač, mrakodrapy na Pankráci nebo fotbalový stadion Sparty. Ojedinělou vyhlídku je možné navštívit v provozní době muzea (úterý až neděle 9–17 hodin) v rámci běžného vstupného, nebo nově také každý čtvrtek v podvečer od 17:30 do 21:30 hodin. Muzejní střešní expozice je kromě trávníku doplněna sezonním osazením bylin nebo zemědělských plodin a střešní panelovou výstavou. Prostor je pečlivě udržován a na trávníku se lze procházet bosky či uspořádat piknik. Limitovaná kapacita střechy zajistí klid a dostatek prostoru okolo. I proto je střešní zahrada oblíbeným místem k pořádání svatebního obřadu. „Chtěli jsme zprostředkovat zážitek z naší střešní expozice také návštěvníkům, kteří nemohou přijít v běžné otevírací době muzea. Unikátní výhled, který tato vyhlídka nabízí, je atraktivní také pro mimopražské návštěvníky a zahraniční turisty,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Střecha je mimo běžné návštěvní hodiny přístupná každý čtvrtek až do konce října. Vstupné je 150 Kč / základní; 80 Kč / snížené – studenti VŠ, senioři do 70 let; zdarma / děti do 18 let, senioři 70+.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. Výstava Největší objev představuje fenomén zemědělství ve 100 předmětech, které reprezentují milníky v historii zemědělství a dokládají jeho význam pro lidstvo.


Fotoalbum