Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2019

Malá slavnost lesa a dřeva – tisková zpráva

Malá slavnost lesa a dřeva opět v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné

Malá slavnost lesa a dřeva20. června 2019

V pátek 21. června se v Národním zemědělském muzeu koná oblíbená akce Malá slavnost lesa a dřeva. Na školáky i rodiče s dětmi čekají zábavná stanoviště, kde se pobaví i poučí o zajímavostech z naší přírody. Součástí je také komentovaná prohlídka výstavy Lesníkův rok a loutková divadelní pohádka.

Od 9 do 15 hodin mají rodiče s dětmi i školní kolektivy možnost zúčastnit se Malé slavnosti lesa a dřeva. Pracovníci z oboru lesnictví a studenti Lesnické školy v Písku pro ně připravili spoustu zajímavých stanovišť. Čekají je například poznávačky, lesní hry, kancelář lesníka, skládání puzzle na čas, výtvarná dílna i soutěž o nejlepší obrázek s lesní tematikou. Zábavný program se bude odehrávat ve vestibulu muzea a prostorách výstavy Lesníkův rok, kde budou také probíhat komentované prohlídky s průvodcem. V 11 hodin je pak ve třetím patře nachystáno loutkové divadlo. „Je důležité vést děti od malého věku ke vztahu k přírodě a představit jim, jak pestrý je život v lese. Chceme jim zprostředkovat setkání s lesními odborníky a nové znalosti zábavnou formou, aby si odnesli zážitek i poučení. Zvlášť v dnešní době, kdy lesy zažívají velké přeměny, je práce lesníků nesmírně důležitá. I to mají Malé slavnosti lesa a dřeva veřejnosti ukázat,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. Výstava Největší objev představuje fenomén zemědělství ve 100 předmětech, které reprezentují milníky v historii zemědělství a dokládají jeho význam pro lidstvo.

 

Jitka Taussiková

tisková mluvčí

Národní zemědělské muzeum

Tel.: 604 867 970       

tiskove@nzm.cz