Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2018

Czech Nature Photo na Kačině – tisková zpráva

Pohled na krajinu zemědělce – fotografie ze soutěže Czech Nature Photo budou k vidění na zámku Kačina

Czech Nature Photo na Kačině29. srpna 2018

Národní zemědělské muzeum se v roce 2018 stalo partnerem kategorie Zemědělství a venkov v soutěži Czech Nature Photo. Zámek Kačina nyní představí putovní venkovní výstavu, výběr fotografií nazvaný Pohled na krajinu zemědělce.

Národní zemědělské muzeum připravilo putovní venkovní výstavu, která je výběrem 23 fotografií z kategorií České zemědělství a venkov nazvaným Pohled na krajinu zemědělce, plus tři vítězné fotky kategorií České zemědělství a venkov a kategorie Český les. Od pátku 31. srpna bude po Národním zemědělském muzeu v Čáslavi a na zámku Ohrada k vidění také v muzeu českého venkova na zámku Kačina. Výstava zde zůstane až do konce návštěvnické sezony.

Fotografická soutěž Czech Nature Photo představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Letos se do soutěže přihlásilo 252 profesionálních a pokročilých amatérských fotografů z Česka i Slovenska s celkem 1800 fotografiemi. Do konce října jsou tyto oceněné snímky k vidění v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Tyto fotografie zachycují obory, jako jsou rybářství, lesnictví, myslivost, rostlinná i živočišná výroba. „Výstava Pohled na krajinu zemědělce umožňuje upozornit na význam zemědělství jako součásti péče o krajinu, vodu, půdu, hospodářská, ale i volně žijící zvířata,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Posláním fotosoutěže je prostřednictvím fotografií upozornit na nutnost ochrany přírody a uchování její krásy pro další generace. Multižánrové centrum zaměřené na fotografii Czech Photo Centre organizuje již více než dvacet let prestižní novinářskou soutěž Czech Press Photo. V roce 2017 založilo novou soutěž Czech Nature Photo, prostřednictvím které chce ukázat přírodu celého světa tak, jak ji vidí čeští a slovenští fotografové. V roce 2017 proběhl pilotní, nultý ročník.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.