Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2018

Na kole dětem – tisková zpráva

Národní zemědělské muzeum opět podpoří akci Na kole dětem 

Na kole dětem, Národní zemědělské muzeum4. června 2018

Stejně jako v loňském roce i letos se stane Národní zemědělské muzeum na pražské Letné jednou ze zastávek IX. ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem – sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí.

Od středy 30. května do soboty 9. června projede Českem peloton cyklistů podporující charitativní akci nazvanou Na kole dětem. Na trase z Ostravy do Domažlic je čeká řada zastávek a jednou z nich bude i Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné. Peloton 8. etapy na trase do Rokycan se zde zastaví přibližně od 10:30 do 11:00 hodin. „Nejedná se o závod, jde o dobročinnou jízdu, která má pomoci – a to je důvod, proč se k podpoře charitativní akce přidalo i Národní zemědělské muzeum. Účastníkům jízdy poskytneme zázemí pro odpočinek i malé občerstvení a i já sám se několika etap letos zúčastním v rámci své dovolené jako cyklista,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Zdeněk Vích.

Mezi desítkami cyklistů podpořili akci v roce 2017 také lékaři Pavel Pafko a Jan Pirk nebo například i Jan Čižinský, starosta Městské části Praha 7, kterého si na "Sedmičce" bez kola ani nelze představit.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti rakovině. Svojí činností se zaměřuje především na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanskými sdruženími Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracují při dětských onkologických klinikách.

Více o cyklotour Na kole dětem.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, milovníci umění ocení výstavu obrazů realisticky orientovaných malířů ze Šrobárovy sbírky.