Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2018

Letenská husa – tisková zpráva

Národní zemědělské muzeum zve na Letenskou husu a košt svatomartinského vína

Letenská husa a košt svatomartinského vína, Národní zemědělské muzeum Praha12. listopadu 2018

V sobotu 17. listopadu od 10 do 17 hodin se koná již 12. ročník oblíbené slavnosti Letenská husa a košt svatomartinského vína. Na návštěvníky čekají řízené degustace vín, gastronomické speciality, cimbálová muzika, dětské dílny i divadélko.

V Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné se opět koná podzimní oslava spojená s husími hody a řízenou degustací svatomartinských a mladých vín našich předních vinařů. V programu jsou také další prezentace, prodej vína a gastronomických husích specialit. Podobně jako v loňském roce bude možné si na dvoře muzea prohlédnout Barku a Oskara – husy zapůjčené z Toulcova dvora, zástupce jednoho z nejstarších původních evropských plemen hus, které je zařazeno v genetických zdrojích České republiky. O pravou moravskou atmosféru se postará cimbálová muzika Alexandra Vrábela, děti se mohou těšit na tvořivé dílničky nebo divadelní představení O prasátku Arturovi. Zpřístupněny budou všechny expozice a výstavy muzea. V gastrostudiu je připraven workshop Jak na dokonalou paštiku s lektorem Davidem Wisniowskim, členem Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. „Tuto akci pořádáme už dvanáctým rokem a těší se stále větší oblibě. Vždy se snažíme připravit nový program a nachystat návštěvníkům především příjemně strávený čas a setkání s odborníky ve svém oboru,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

 

Podrobný program

11:00 a 14:00 Jak na dokonalou paštiku – gastronomický workshop s Davidem Wisniowskim  

11:00, 12:30, 14:00 a 15:30 Řízené degustace vín s vinařem Jaroslavem Pokorným

11:00, 13:00 a 15:00  O prasátku Arturovi – divadlo pro děti v podání Dětského karlovarského divadla 

 

Snížené vstupné 50 Kč na akci platí v tento den do všech prostor Národního zemědělského muzea v Praze.

 

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského.

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. Výstava Největší objev představuje fenomén zemědělství ve 100 předmětech, které reprezentují milníky v historii zemědělství a dokládají jeho význam pro lidstvo.