Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2018

Kefír na Kačině – tisková zpráva

Festival Kefír opět na Kačině aneb Zeleninový orchestr v Národním zemědělském muzeu

Festival Kefír, Národní zemědělské muzeum Kačina 1. 9. 201815. srpna 2018

V sobotu 1. září se na zámku Kačina koná festival KEFÍR. Kultovní rodinný festival nabídne už pošesté netradiční zážitky. Hlavní hvězdou bude rakouská kapela The Vegetable Orchestra a Kašpárek v rohlíku představí ochutnávku z chystané desky. Návštěvníci si užijí také autokino, jízdu na stupačkách popelářského auta nebo obří houpačku na jeřábu. Letos poprvé si lze program užít už od pátečního večera.

Sníst po koncertě nástroje kapely? I takové zážitky najdete na šestém ročníku festivalu Kefír, který se opět koná v Národním zemědělském muzeu Kačina. Že z papriky nemusí být jen lečo a z cukety buchta, dokáže hlavní hvězda festivalu The Vegetable Orchestra z Rakouska. Před každým svým koncertem nejprve zamíří do zelinářství, aby následně čerstvý pórek proměnila v housle nebo mrkev v píšťalku. Po vystoupení z nástrojů uvaří polévku pro všechny diváky. Ochutnávku letos uspořádá i Kašpárek v rohlíku. Představí písničky z připravované desky. "Chystáme i nějaká další překvapení. Na Kefír se vždycky sjedou nejvěrnější bejbypankáči z celého Česka a ten kotel stojí za to," těší se Kašpárek, který se každoročně pohybuje po areálu coby festivalový hostitel. Během dne mezi návštěvníky nachodí bezmála dvacet kilometrů. Na šestém ročníku Kefíru vystoupí také funkmetalová kapela Gaia Mesiah, ska partička Sto zvířat, Circus Brothers na pomezí balkánské dechovky a taneční hudby nebo osvědčený BomBarďák. Z Francie dorazí MissTrash.

Kromě nabitého hudebního programu si stejně jako v minulých letech příchozí užijí desítky divadelních představení, performance a workshopů, především ale specifické atrakce, jako jsou projížďky na sekačkách či stupátkách popelářského auta, slámové městečko nebo loňská novinka – obří houpačka zavěšená na jeřábu. "Na Kefíru si přijde na své celá rodina. V klidové zóně pod vzrostlými stromy se nachází kojenecké území, menší děti zaujme hovínková dílna, loutková divadla nebo si odpočinou na postelích s největšími nebesy při poslechu pohádek, které čtou známé osobnosti," říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša. Letos je nově připraveno autokino, to si však užijí jen festivaloví nocležníci. Bude totiž součástí takzvané Čtvrti snů. V té se mohou již od pátku ubytovat nejen rodiny ze vzdálených koutů republiky, ale také všichni, kdo si chtějí akci prodloužit. Přespí v pronajatých teepee, vlastních či luxusních kartonových stanech do nedělního rána. "Kemp ze soboty na neděli je bohužel už beznadějně plný, ale volná místa ještě jsou na noc před Kefírem. Po oba večery se mohou lidé těšit na bonusový program včetně stezky divnými sny. V provozu bude také půjčovna spinkáčků či sluchátek s pohádkou na dobrou noc. Ráno pak všichni společně s Kašpárkem posnídají," říká programový ředitel Kefíru Michal Thomes.

 

Více informací naleznete na: www.festivalkefir.cz, www.bejbypank.cz

Video z loňského ročníku festivalu: https://youtu.be/wbMNQhYajgU

 

Kontakt na pořádající agenturu:

Hana Kružíková, hana@bejbypank.cz, +420 777 993 932

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.