Tiskové zprávy Národního zemědělského muzea 2018

Jezdecké slavnosti na Kačině – tisková zpráva

Jezdecké slavnosti a Hubertova jízda na Kačině

Jezdecké slavnosti a Hubertova jízda, Národní zemědělské muzeum Kačina13. září 2018

V sobotu 6. října se v Národním zemědělském muzeu Kačina konají oblíbené a hojně navštěvované Jezdecké slavnosti. Jsou věnované nejen milovníkům koní, ale i historie, gurmánům či obdivovatelům architektury. Součástí je také připomínka parforsních honů – Hubertova jízda. Přihlásit se mohou i jezdci z řad veřejnosti.

Během dne se představí nejrůznější plemena koní, včetně starokladrubských běloušů a vraníků, ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídka jezdeckého umění. Vyvrcholením bude výpravná Hubertova jízda, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. Od 10 do 17 hodin na návštěvníky čekají hudební vystoupení, loutkové divadlo, vystoupení Pavla Ryby a Petra Valáška či kapely Terne Chave. A samozřejmě i možnost svezení na koni pro děti i dospělé. „Koně na Kačinu historicky patří nejen jako součást životního stylu šlechty, která zámek vybudovala a užívala, ale i z pohledu Národního zemědělského muzea, které zde sídlí a prezentuje své expozice,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

V kačinských expozicích lze kromě zámeckých komnat a hospodářského zázemí zhlédnout také nově zrekonstruovanou podzemní konírnu, vestavěnou přímo do jedné z kolonád zámecké budovy. Zpestřením prohlídek zámku bude i divadelní příběh O dobrodružné povaze paní Sidonie.

Přihlášky jezdců na Hubertovu jízdu zasílejte e-mailem na adresu pavla.neumanova@nzm.cz nebo na tel.: 770 112 372.

 

Časový harmonogram slavností

10.00 slavnostní zahájení, koncert lesních rohů

10.20–11.30 jezdecké ukázky 

11.00 divadelní představení První republika

11.30 dřevorubecká exhibice

11.45 ukázka orby – chladnokrevníci v tahu

12.00 Irská rybka – divadlo pro děti

12.30 slavnostní nástup jezdců Hubertovy jízdy

12.45 zahájení Hubertovy jízdy, skokové ukázky

13.00 koncert Pavla Ryby a Petra Valáška

13.15 divadelní představení První republika

13.45 dřevorubecká soutěž

14.30 ukončení Hubertovy jízdy, vyhlášení vítězů, slavnostní nástup

15.00 Linda a její svět – divadlo pro děti

15.10–16.30 jezdecké ukázky

16.40 koncert kapely Terne Chave

 

Vstupné: dospělí 100 Kč;  děti, studenti, senioři 50 Kč;  rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 15 let) 250 Kč;  ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma. Prohlídky zámku v ceně vstupného na slavnosti.

 

Kontakt:

Pavel Douša, ředitel pobočky

Tel.: 724 412 266

pavel.dousa@nzm.cz 

 

Národní zemědělské muzeum Kačina

Svatý Mikuláš 51

284 01 Kutná Hora

 

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.